Co importować z Chin ?

Takie pytanie zadaję sobie każdy początkujący importer. Znalezienie odpowiedniego produkt lub grupy produktów jest najistotniejszą częścią biznesu importowego. Schematy są różne, niektórzy przeglądają aukcje internetowe i zwracają uwagę na produkty których sprzedaż jest duża. Jeśli uda im się znaleźć i sprawdzić taki towar po niższej cenie to mają praktycznie gwarantowany szybki zysk.

Taki schemat się sprawdza jednak jak w każdej dziedzinie, konkurencja nie śpi. Wielu importerów działa w taki sposób wiec kluczową role odgrywa czas. W miarę szybko konkurencja orientuje że na danym produkcie można szybko zarobić i robi podobnie.

Tego rodzaju import z Chin jest niestabilny, ciężko oszacować nasz zysk. Jednak często okazuje się że działając w taki sposób zarabiamy więcej.

Innym schematem wyboru produktu do importu z Chin to poszukiwanie odbiorców stałych. Znalezienie jednego stałego i rzetelnego odbiorcy naszych towarów jest trudne, jednak daje nieocenione korzyści.

Możemy zacząć szukać w Internecie na portalach do tego przeznaczonych, jednak konkurencja jest tam spora. Kontakt bezpośredni w mniejszych hurtowniach czy bazarach jest naprano dobrym pomysłem.

Oba te schematy nie są jedyne, Kady importer ma stosuje własne procedury i ocenia ich skuteczność. Tak czy inaczej wszelkie opierają się po części na tych dwóch podstawowych. Import z Chin jest biznesem z wielkim potencjałem jednak jak w każdym innym należy podejmować słuszne decyzje i być konsekwentnym w swoich działąniach.